6 خاصیت خارق العاده هلو

هلو از آن دسته میوه های خوشمزه تابستانی است که کمتر کسی دست رد به سینه آن میزند و طرفداران زیادی دارد. طعم لذیذ و عطر قوی و شیرین هلو از جمله دلایل محبوبیت این میوه زیباست ولی باید بدانید که هلو علاوه بر طعم خوبش، سرشار از خواص متعددی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. میوه فروشی اینترنتی کی کی بازار هفت روز هفته باز است و انواع میوه و سبزیجات تازه را درب منزل شما تحویل می دهد. با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید

خواستگاه هلو به کشور چین و 8000 سال پیش برمیگردد و رومیان باستان به آن "سیب پارسی" می گفتند زیرا ایرانیان هلو را به دنیای غرب معرفی کردند. در حقیقت، اسکندر مقدوتی و لشکریانش هنگام برگشت از ایران به یونان این میوه مجلل و پرزرق و برق را با خود به یونان بردند.

هلو با آلو، زردآلو، گیلاس و بادام مرتبط است. این میوه جز میوه های هسته دار دسته بندی شده است.

هلو - خواص هلو

1. هلو سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است

هلوها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مفید فراوانی هستند. ویتامین ث، ویتامین آ، پتاسیم و نیاسین، ویتامین ای، ویتامین کا، مس و منگنز از جمله این ویتامین ها و مواد معدنی هستند.  علاوه بر اینها، هلو دارای آنتی اکسیدان نیز هست، در حقیقت، هر چه هلو رسیده تر و تازه تر باشد، میزان آنتی اکسیدانش بیشتر است.

2. هلو به گوارش شما کمک می کند

یک هلوی متوسط حدود 2 گرم فیبر دارد (نیمی از این میزان، فیبر محلول و نیم دیگرش فیبر نامحلول است). فیبر نامحلول به مدفوع شما حجم می دهد و به حرکت غذا در روده کمک می کند و احتمال بروز یبوست را کاهش می دهد. از سوی دیگر، فیبر محلول برای باکتری های مفید روده ها مفید است. این باکتری اسیدهای چرب زنجیره کوتاه تولید می کنند که غذای سلول های روده هستند.

اسیدهای چرب زنجیره کوتاه در روده می توانند به کاهش التهاب و بهبود علائم مشکلات گوارشی نظیر بیماری کرون، سندروم روده تحریک پذیر و کولیت زخمی کمک کنند.

هلو - خواص هلو

3. هلو از پوست شما محافظت می کند

هلو یکی از میوه های معروفی است که با آن ماسک های زیبایی میسازند. هلو دارای ویتامین ث است که باعث جوانسازی پوست می شود و روند پیری پوست را آهسته می کند. مثلا ترکیب هلو و گل سرخ می تواند مرطوب کننده و پاک کننده پوست باشد و آن را تسکین بخشد.

5. هلو ممکن است در برابر برخی از مواد سمی از شما محافظت کند

در یک تحقیق، عصاره هلو را به افراد سیگاری دادند و متوجه شدند که دفع نیکوتین از طریق ادرار این افراد افزایش یافته است.

6. هلو سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

هلو سرشار از مواد مغذی تقویت کننده سیتم ایمنی و آنتی اکسیدانهاست. مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین ث باشند، می تواند به افراد کمک کند تا در برابر عفونتها مقاومت کند و رادیکال های آزاد مضری که باعث ایجاد سرطان می شوند را کاهش دهند.

برای سفارش انواع میوه های فصل، سبزیجات تازه و میوه های وارداتی به میوه فروشی اینترنتی کرمان بیایید. سفارش تلفنی میوه در کرمان نیز امکانپذیر است: 03491014353

فروشگاه اینترنتی کی کی بازار (سوپرمارکت اینترنتی کرمان) هفت روز هفته باز است و سفارشات شما را درب منزل تحویل میدهد.