از زردآلو چه می دانید؟

فصل زردآلوهای خوشمزه و شیرین از راه رسیده است و این نوبرانه های بهاری دلربا در میوه فروشی ها موجود شده اند (از جمله در کی کی بازار، میوه فروشی آنلاین کرمان). اکثر مردم فکر می کنند که نوبرانه های بهاری خواص چندانی ندارند و به پای میوه های پاییزه نمی رسند در صورتیکه سرشار از خاصیت هستند. زردآلو یکی از پرخاصیت ترین میوه های بهاریست که می توان آن را به راحتی در آفتاب خشک کرد و در تمام سال از خواصش استفاده برد. برای اینکه بیشتر با زردآلو آشنا شوید با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید.

زردآلو از اواسط اردیبهشت تا مرداد ماه در دسترس است و به همین دلیل می توان با تبدیل کردن آن به برگه زردآلو یا انواع مربا و مارمالاد، در تمام سال از طعم و خواص زردآلو بهره برد.

زردآلو از خانواده رز است. این میوه با هلو، آلو، گیلاس و بادام نیز در ارتباط است.

زردآلو - کی کی بازار

بیش از 4000 سال است که زردآلو بومی و اهلی شده است. بهترین شرایط رشد این درخت در خاک رسی سبک است. زردآلو نسبت به خشکسالی مقاوم است.

منشاء درخت زردآلو نامشخص است. برخی آن را به ارمنستان نسبت می دهند و برخی نیز می گویند متعلق به چین است.

اگر زردآلو را قبل از اینکه کاملا برسد در یخچال قرار دهید، پروسه رسیدن میوه متوقف می شود. پس اگر می خواهید زردآلو چیده شده بیشتر برسد آن را در محیط معمولی قرار دهید و اگر می خواهید زردآلو سریعتر برسد، آن را در کیسه کاغذی بگذارید.

مغز شیرین زردآلو ضدنفخ است ولی هیچ وقت مغز تلخ آن را نخورید زیرا حاوی مواد سمی است.

فیبر موجود در زردآلو (تازه یا خشک شده) دوای درد کسانی است که از یبوست رنج می برند و باعث پاکسازی روده ها می شود.

زردآلو دوستدار پوست شماست. آنتی اکسیدان های موجود در زردآلو روند پیری پوست را کُند می سازند. ماسک زردآلو نیز باعث روشنی و درخشندگی پوست می شود.

زردآلو - کی کی بازار

زردآلو سرشار از پتاسیم و بتاکاروتن است. همچنین کلیسم، آهن، منیزیوم، ویتامین ث و فولات نیز دارد. میوه های خشک شده (از جمله برگه زردآلو) منبع فشرده تری از کالری و قند هستند اما به همان نسبت، ویتامین و مواد معدنی بیشتری نیز دارد.

از لحاظ فیبر خوراکی، تفاوتی میان زردآلوی تازه و خشک نیست. فیبر خوراکی به پایین آوردن کلسترول خون معروف است. بعلاوه، پتاسیم موجود در زردآلو باعث کاهش فشار خون می شود. این دو فاکتور، علاوه بر خواص ضدالتهابی پلی فنولهای موجود در زردآلو سایر میوه ها و سبزیجات، فواید زیادی برای سیستم قلب و عروق دارند.

زردآلو در کنار میوه ها و سبزیجاتی مانند هویج، کدو تنبل، و انبه، منبع خوبی از بتاکاروتن است. بتاکاروتن فرمی از ویتامین آ است که به پیشگیری از دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن مربوط است. از آنجا که دژنراسیون ماکولا بیماری است که در طول چندین سال به وجود می آید، عادت خوردن میوه ها و سبزیجاتی که سرشار از بتاکاروتن هستند می تواند محافظتی در برابر این بیماری باشد.