گوجه سبز (آلوچه)، دلبر بهاری

هیچ کس مثل ایرانیها ترشی خور و ترشی دوست نیست. علاقه ما ایرانیها به خوردن انواع ترشیجات حتی در میوه ها هم وجود دارد: گوجه سبز، آلبالو و چغاله بادام. گوجه سبز یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین میوه های بهاری است که خیلی ها، کل زمستان را در آرزوی رسیدن فصل بهار و خوردن آن سر می کنند و با تصور کردن مزه ترشش، آب از دهانشان جاری می شود. خبر خوب اینکه، گوجه سبز فقط خوشمزه نیست بلکه خواص مختلفی نیز دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، پس  با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید.

1. گوجه سبز و تقویت سیستم ایمنی

گوجه سبز تقویت کننده طبیعی و پرقدرت سیستم ایمنی است. ترکیبات گوجه سبز خواص ضدقارچی، ضد باکتری و ضدویروسی دارند. این میوه، انرژی شما را افزایش می دهد و سیستم ایمنی قویتری به شما هدیه می دهد.

2. گوجه سبز و تخفیف علائم یائسگی

خوردن گوجه سبز راهی عالی برای کنترل اختلالات هورمونی مرتبط با یائسگی نظیر گر گرفتن است. اسیدهای چرب ضروری موجود در گوجه سبز، پوست و غدد را ریلکس می کند و به آزاد شدن اندورفین طبیعی در بدن کمک می کند (اندورفین همان هورمون احساس خوب است).

3. گوجه سبز و تقویت استخوانها

با افزایش سن، استخوانها ضعیف تر و نحیف تر می شوند. از گذشته های دور، گوجه سبز به عنوان منبع خوبی از کلسیم یاد می شده است. هر چند لبنیات منبع اصلی تامین کلسیم است ولی اگر رژیم فاقد لبنیات دارید، باید بدانید که گوجه سبز حاوی میزان زیادی کلسیم است و برای سلامت استخوانهایتان عالیست.

همچنین، گوجه سبز حاوی ویتامین های گروه ب است که آنها هم در تقویت استخوانها مناسب هستند. همچنین، محرکی برای تولید یاخته استخوان ساز خواهند بود (سلولهایی که که محرک رشد استخوان و تقویت آن هستند).

کی کی بازار - گوجه سبز

4. گوجه سبز و کاهش سوزش معده

سوزش معده از مشکلات رایجی است که از هر سه زن، یک نفر را در دوره ای از زندگیش تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل معمولا در مراحل اولیه یائسگی رخ می دهد، زمانیکه سطح استروژن بدن افت می کند و تعدادی از ماهیچه های مری نیز دچار افتادگی می شوند. گوجه سبز باعث کاهش سوزش معده در اکثر خانمها می شود. این میوه مثل داروهای آنتی اسید عمل می کند زیرا منیزیوم موجود در آن باعث خنثی کردن اسید معده می شود.

5. گوجه سبز و کمک به کنترل قند خون

گوجه سبز حاوی نیاسین است (هورمونی که به هضم غذا کمک می کند) و به همین دلیل برای کنترل قند خون مناسب است. نیاسین بدن را تحریک می کند تا گلوکز را بسوزاند و آن را تبدیل به انرژی کند و همین موضوع باعث احساس سیری برای مدت طولانی تر می شود.

6. گوجه سبز، فیبر بالا، کالری پایین

گوجه سبز 21 درصد فیبر دارد و به همین دلیل منبع خوبی برای کربوهیدرات و فیبر است. این دلبر بهاری کالری کمی دارد و بخاطر وجود پروتئین می تواند احساس سیری ایجاد کند.

7. گوجه سبز و پروبیوتیک

گوجه سبز منبعی عالی از پروبیوتیکهایی هستند که در مقابل باکتریها می جنگند (همان باکتریهایی که احتمالا ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهند).