اسفناج، سبزی از سرزمین پارس

شاید شما هم با شنیدن نام اسفناج یاد کارتون ملوان زبل بیفتید که با خوردن اسفناج نیرو می گرفت و همه بدخواهانش را نابود می کرد. ملوان زبل هم به خواص زیاد اسفناج پی برده بود و می دانست که این گیاه دارای آهن فراوانی است. برای خواندن نکاتی جالب و متفاوت درباره اسفناج با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید.

1. اگر قرار باشد که 100 گرم اسفناج را با 100 گرم همبرگر مقایسه کنیم، آهن بیشتری در اسفناج وجود خواهد داشت. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، 3.57 میلی گرم آهن در اسفناج و 2.49 میلی گرم آهن در همبرگر وجود دارد.

2. همه خیار را به عنوان میوه ای سرشار از آب می شناسند، اما آیا می دانستید که اسفناج نیز بیشتر از آب تشکیل شده است؟ 91 درصد اسفناج خام را آب تشکیل داده است که تنها 5 درصد کمتر از خیار است.

3. چین بیشترین میزان تولید اسفناج در دنیا را داراست و سالانه حدود 26 میلیون تن اسفناج کشت می کند که حدود 92 درصد تولید جهانی اسفناج را تشکیل می دهد.

4. اسفناج بومی کشور ایران است و چین (با وجود اینکه امروزه بیشترین کشت اسفناج را دارد) تا قرن هفت میلادی از وجود آن بی خبر بود. به همین دلیل است که حتی امروزه نیز در چین به اسفناج "سبزی پارسی" می گویند.

5. در قرون وسطا، هنرمندان، رنگ سبز مورد نیاز برای نوشتن یا نقاشی را از اسفناج استخراج می کردند.

6. اگر چه اسفناج سرشار از مواد مغذی است اما مقادیر بالایی اگزالات دارد که مانع جذب آهن اسفناج در بدن می شود.

7. برای کاهش اثرات منفی اگزالات، شما می توانید اسفناج خام را بجوشانید تا از دست اگزالیک اسید خلاص شوید.

8. برخلاف بسیاری از دیگر سبزیجات، پختن اسفناح باعث افزایش مزایای آن برای سلامتی می شود. نصفه پیمانه اسفناج پخته، سه برابر مواد مغذی بیشتری نسبت به یک فنجان اسفناج خام دارد. 

9.  یکی از دلایل محبوبیت اسفناج، کالری آن برای رژیم گیران است ( هر 100 گرم اسفناج تنها 23 کالری دارد).

10. اسفناج حاوی مقادیر زیادی ویتامین K1 است که ممکن است به نظر خوب برسد اما می تواند باعث لخته شدن خون شود و بنابراین ممکن است با داروهایی که رقیق شدن خون می شوند، تداخل داشته باشد.

11. یکی دیگر از جنبه های منفی اسفناج، اگزالات موجود در آن است که می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه در افرادی حساس به اسفناج یا کسانیکه اسفناج را نمی توانند تحمل کنند، شود.

12.  شاید باورش سخت باشد اما پتاسیم موجود در اسفناج از پتاسیم موجود در موز بیشتر است. پتاسیم می به عمل هضم غذا و عملکرد ماهیچه ها کمک کند.

13. خواص اسفناج به نظر پایان ناپذیر است. اگر روزی یک پیمانه اسفناج بخورید، منیزیوم موجود در اسفناج می تواند ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را تا حدود 14 درصد کاهش دهد.

14. از آنجا که اسفناج میزان بالایی آهن دارد؛ می تواند برای سلامت موهای شما نیز مفید باشد. یکی از دلایل ریزش مو، کمبود آهن است، پس اسفناح می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند.