فلفل دلمه یا بمب ویتامین ث؟

فلفل دلمه با رنگ های متنوع، شکل متفاوت و طعم دلپذیرش خیلی زود خود را وارد سفره ایرانیان کرد و پای ثابت غذاها و سالادهای مختلف شد. البته فقط طعم و ظاهر فلفل دلمه نیست که منحصر بفرد است، خواص بی نظیر این میوه، آن را تبدیل به بمبی از خاصیت کرده است. . با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید

چرا فلفل دلمه تیز نیست؟

فلفل دلمه تنها عضو خانواده فلفل هاست که کپسایسین (همان عامل تندی و سوزاننده زبان) تولید نمی کند و در نتیجه، طعم ملایم شیرینی دارد. بی جهت نیست که در برخی از کشورها به آن فلفل شیرین هم گفته می شود.

فلفل دلمه جز میوه هاست نه سبزیجات

از لحاظ علم گیاهشناسی، فلفل دلمه، جز میوه هاست زیرا از گیاه گلدار به وجود می آید و هسته دارد ولی در حوزه خوراکی،جز سبزیجات محسوب می شود.

فلفل دلمه، مسافری از آمریکای مرکزی و جنوبی

قدیمی ترین فلفل در بقایای ظروف سفالی کشف شده از پوئبلا و آواخاکای کشور مکزیک به دست آمده اند. در سال 1439 فلفل دلمه به اسپانیا رسید و از آنجا به اروپا و کشورهای آسیایی فرستاده شد. نام فلفل (pepper) نیز توسط کریستف کلمب و در زمان رسیدن این گیاه به اروپا روی آن گذاشته شد.

کی کی بازار - فلفل دلمه ای

فلفل دلمه بمب ویتامین ث

انواع فلفل دلمه منبع خوبی از ویتامین ث هستند. فلفل دلمه سبز از لحاظ وزنی دو برابر مرکبات ویتامین ث دارد. این حجم بالای ویتامین ث، خواص آنتی اکسیدانی نیز دارد که ممکن است برای پیشگیری از برخی از سرطان ها موثر باشد.

رنگ فلفل دلمه ای و خواص آن

فلفل دلمه ای رنگ ها و طعم های متفاوتی دارد. نوع گیاه فلفل و اینکه تا چه اندازه ای نارس یا رسیده باشد، در تعیین رنگ و طعمش تاثیر دارد. اصولا، فلفل دلمه در ابتدا سبز رنگ است، سپس زرد، نارنجی و در نهایت قرمز می شود. پس رنگ قرمز فلفل نشان از رسیده بودن آن دارد و میزان مواد مغذی آن بیشتر است و طعم شیرین تری هم نسبت به سایر رنگها دارد. البته فلفل دلمه های رسیده، گرانتر نیز هستند زیرا نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

قسمت سفید رنگ داخل فلفل که معمولا بریده و دور ریخته می شود، منبعی غنی از فلاونیدهاست و قابل خوردن است. در کل، فلفل دلمه منبعی عالی از ویتامین آ، ویتامین ث و ب6 است. همچنین، دارای فولات، ویتامین ای، فیبر خوراکی، ویتامین ب2، پنتوتنیک اسید، نیاسین و پتاسیم، ویتامین کا، منگنز، فسفر و منیزیوم است.

غذاهای خوشمزه با فلفل دلمه ای

فلفل دلمه با طعم دلنشین و ملایم و خواص فراوان خود، محبوب پیر و جوان شده است و در تهیه غذاهای متنوعی کاربرد دارد.

دلمه فلفل دلمه ای شاید محبوب ترین و شناخته شده ترین غذای تهیه شده از این گیاه پرخاصیت باشد.

نقش فلفل دلمه ای در تهیه پیتزا در ایران، غیرقابل انکار است. پیشنهاد ما به شما، املت فلفل و گوجه است که طعم ترکیبی بی نظیری دارد.

برخی از کدبانوها، فلفل دلمه و گوجه را روی کباب تابه ای میگذارند تا طعم و عطر متفاوتی به غذای خود بدهند.

اگر به دنبال صبحانه ای شیک و متفاوت هستید، نیمروی قالبی فلفل دلمه ای را حتما امتحان کنید.