به این 9 دلیل بیشتر گوجه بخورید

گوجه علاوه بر خواص فوق العاده ای که دارد، می تواند در غذاهای مختلف و به روش های گوناگون استفاده شود. این بمب خاصیت گوجه ای رنگ به صورت خام، آبپز، سرخ کرده، کبابی یا حتی رب مورد استفاده مردمان کشورهای مختلف است و نمی توان به آسانی از اهمیت غذایی و خواص آن گذشت. با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید

1. گوجه برای پوست مفید است

گوجه حاوی میزان بالایی لیکوپن است. لیکوپن در برخی از محصولات پاک کننده صورت گرانقیمت نیز وجود دارد. اگر می خواهید از گوجه برای پوستتان استفاده کنید، ابتدا گوجه را پوست بگیرید و سپس حلقه های پوست گوجه را روی صورتتان بگذارید. بعد از 10 دقیقه پوستتام را بشویید و شاهد پاکی و درخشش پوست خود باشید. ممکن است کمی پوستتان قرمز شود که بعد از چند دقیقه کمرنگ می شود. (حتما قبل از استفاده روی پوست صورت، تست حساسیت به گوجه را روی پوست بازوی خود انجام دهید. اگر کلا به گوجه حساسیت دارید، از انجام این کار خودداری کنید).

2. گوجه از ابتلا به چند نوع سرطان پیشگیری می کند

چندین تحقیق صورت گرفته نشان می دهند که میزان بالای لیکوپن گوجه فرنگی می تواند باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان های پروستات، کولون و معده شود. لیکوپن یک آنتی اکسیدان طبیعی است که باعث می شود تا سرعت رشد سلول های سرطانی کم شود. گوجه پخته حاوی لیکوپن بیشتری نیز هست.

3. گوجه به حفظ استخوانها کمک می کند

گوجه حاوی مقادیر قابل توجهی کلسیم و ویتامین کا است. هر دوی این مواد مغذی برای تقویت و اصلاح مشکلات جزئی استخوانها و نسوج استخوانها ضروری هستند.

4. گوجه به ترمیم آسیب ناشی از سیگار کشیدن کمک می کند

خوردن گوجه می تواند میزان آسیب ناشی از سیگار کشیدن را کاهش دهد زیرا حاوی کوماریک اسید و کلروژنیک اسید است که برای حفاظت از بدن در برابر عوامل سرطانزایی که از دود سیگار ناشی می شوند، موثر است.

5. گوجه آنتی اکسیدان دارد

گوجه حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث و آ است. این دو ویتامین به همراه بتا کارتوئن بعنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و رادیکال های آزاد مخرب خون را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد در جریان خون، خطرناک هستند زیرا ممکن است به سلول ها آسیب وارد کنند. یادتان باشد که گوجه های قرمزتر، بتاکاروئن بیشتری دارند. بعلاوه، بهتر است برای جذب بهتر ویتامین ث، گوجه را به صورت خام مصرف کنید.

6. گوجه دوست قلب شماست

از آنجا که گوجه دارای ویتامین ب و پتاسیم است، برای کاهش سطح کلسترول و پایین آوردن فشار خون موثر است. پس با گنجاندن گوجه در رژیم غذاییتان می توانید از سکته قلبی و مغزی و سایر بیماری های مرتبط با قلب که تهدید کننده زندگی هستند، پیشگیری کنید.

7. گوجه برای موهایی خوب

ویتامین آ موجود در گوجه برای داشتن موهایی براق و قوی عالی است. علاوه بر این، ویتامین آ برای چشم ها، پوست، استخوانها و دندانها نیز مفید است.

8. گوجه برای کلیه های شما مفید است

اگر از گوجه بدون هسته در غذاهایتان استفاده کنید، ریسک ابتلا به سنگ کلیه را کاهش خواهید داد.

9. گوجه برای چشم ها مفید است

گوجه حاوی ویتامین آ است و برای تقویت بینایی عالی است. بعلاوه، گوجه برای پیشگیری از ابتلا به شب کوری نیز مفید است.