قارچ اعجاب انگیز

قارچ ها همانطور که از اسمشان نیز مشخص است، گونه ای از قارچ هستند. قارچ ها موجودات زنده ای هستند که کمتر شبیه گیاهان و بیشتر شبیه حیوانات هستند ولی در عین حال، با هر دو گروه نیز فرق دارند. با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه شوید و نکات جالبی درباره قارچ ها یاد بگیرید.

در حقیقت، قارچ ها نه میوه هستند و نه سبزیجات، حتی از لحاظ فنی، گیاه نیز محسوب نمی شود.

قارچ خوراکی، ساختار قابل تکثیری است که توسط برخی از قارچ ها تولید می شود.

کی کی بازار - قارچ

هیچ کس نمی داند چند نوع قارچ در طبیعت وجود دارد. حدود 10000 نوع شناخته شده در آمریکای شمالی وجود دارد اما تمام دانشمندان معتقدند که گونه های ناشناسی نیز وجود دارند. گونه های شناخته شده، یک سوم تا یک پنجم تعداد واقعی گونه های موجود در دنیا هستند.

اگر بخواهیم حدودی صحبت کنیم: 50درصد قارچ ها غیرخوراکی ولی بی ضرر هستند، 25 درصد خوراکی هستند، 20 درصد از قارچ ها شما را مریض می کنند، 4درصد مزه بسیار عالی دارند و 1درصد از قارچ ها نیز می توانند شما را بکشند.

قارچ ها به نوعی بیشتر شبیه حیوانات هستند تا گیاهان. قارچ ها شبیه انسانها برای عمل هضم و متابولیسم، اکسیژن جذب کرده و دی اکسید کربن تولید می کنند. پروتئین قارچها از بسیاری جهات شبیه پروتئین های حیوانی است.

قارچ ها در تمام طول سال رشد می کنند ولی در فصل پاییز بیشتر هستند. قارچ های کشت شده در هر زمانی قابل دسترسی هستند ولی قارچ های وحشی بیشتر در پاییز رشد می کنند.

به نظر می رسد، بیشتر گونه های قارچ ها در طی یک شب ظاهر می شوند یا سریعا رشد می کنند. چنین اتفاقی باعث شده تا چندین اصطلاح در زبان های مختلف به وجود بیاید که در رابطه با این اتفاق هستند. برای مثال، اصطلاح "مثل قارچ سبز شدن" به معنی یکباره و ناگهانی ظاهر شدن. البته در حقیقت، چندین روز طول می کشد تا ساقه میوه قارچ تشکیل شود اما آنها با جذب مایعات سریعا رشد می کنند.

قارچها از هاگها رشد می کنند نه از دانه. یک قارچ بالغ حدود 16 میلیارد هاگ آزاد می کند.

قارچ های خوراکی برای ارزش غذایی و برخی اوقات برای ارزش درمانی شان مصرف می شوند. هر صد گرم قارچ خام، 22 کالری دارد.

کی کی بازار - قارچ

قارچ ها منبع عالی از پروتئین، فیبر، ویتامین های گروه ب مخصوصا نیاسین، ویتامین ث، کلسیم، مواد معدنی و سلنیوم است. همچنین، قارچ حاوی آنتی اکسیدان هایی است که مختص خود قارچ است و بر اساس تحقیقات، آنتی اکسیدانی بسیار قوی است.

از جمله منافع سلامتی قارچ ها می توان به  کمک به درمان کلسترول بالا، سرطان سینه، سرطان پروستات، و دیابت اشاره کرد. آنها همچنین به کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می کنند.

قارچها تنها غذای افراد گیاهخوار است که می تواند ویتامین دی تولید کند. در حقیقت، قارچ ها حاوی "پرو-ویتامین" یا پیش ماده ای به نام استرول است که در مواجهه با اشعه ماورای بنفش خورشید تولید ویتامین دی می کند (شبیه به پوست ما که در مواجهه با اشعه خوشید، ویتامین دی تولید می کند).

از زمان مصر باستان، فرهنگ ها و ملت های مختلف، قارچ می خوردند یا از آنه برای مصارف درمانی استفاده می کردند. افسانه ها می گویند که فراعنه مصر، طعم قارچ را خیلی دوست داشتند و آن را به عنوان غذای شاهانه اعلام کرده بودند و مردم عادی اجازه دست زدن به قارچ را نداشتند. این فراعنه حریص، تمام قارچ ها را برای خودشان نگه می داشتند.

رومیان و یونانیان باستان، به خصوص طبقات مرفه جامعه، قارچ را برای مصارف خوراکی و آشپزی استفاده می کردند. امپراطورهای رومی برای اطمینان از اینکه قارچ ها برای خوردن مطمئن و امن هستند، تستر غذا استخدام می کردند.

ترافل های کمیاب سفید اروپایی، گرانترین نوع قارچ در دنیا هستند و به ازای هر 450 گرم تا 2200 یورو داد و ستد می شوند.  این قارچها در پیدمونت، مارکه و توسکانی ایتالیا پیدا می شوند و بسیار معطر هستند و طعمی قوی دارند. این قارچ ها به رنگ زرد یا قهوه ای کمرنگ هستند و بافت نرمی دارند و معمولا به صورت خام روی غذا رنده می شوند.

قارچ هایی که خاصیت روانگردان دارند از دیرباز در فرهنگ های مختلف مورد استفاده دارویی داشته اند. مردمان آمریکای میانه از زمان قبل از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب تا همین امروز، از این قارچ ها برای مراسم مذهبی، پیش گویی و درمان استفاده می کنند.