راهنمای جامع قهوه شناسی

تصور کنید در صف کافی شاپ مورد علاقه تان ایستاده اید تا قهوه بگیرید ولی کمی مضطربید چرا که کاملا مطمئن نیستید که فرق بین قهوه کلدبرو با آیس کافی چیست. با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان همراه شوید تا با انواع مختلف قهوه و اصلاحات رایج آن بیشتر آشنا شوید.

کی کی بازار - قهوه

دانه های قهوه

در بیشتر مغازه ها شما دو نوع دانه قهوه می توانید پیدا کنید: عربیکا و روبوستا.

عربیکا

عربیا محبوب ترین نوع قهوه است. بیشتر افراد این قهوه را به خاطر طعمی که دارد ترجیح می دهند. این دانه که بیشت برای قهوه سیاه (بلک کافی) مورد استفاده قرار می گیرد، طعمی شیرین تر و پیچیده تر دارد که می توانید آن را مستقیما نوش جان کنید. نکته جالب اینجاست که با وجود محبوبیت بیشتر عربیکا نسبت به روبوستا، این قهوه کافئین کمتری نسبت به رقیبش دارد.

روبوستا

اگر چه قهوه عربیکا محبوبتر است ولی روبوستا ارزانتر و قویتر است. از آنجا که روبوستا طعم تلخی دارد، معمولا برای اسپرسو و کافی میکس فوری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر صبح ها باید خواب آلود سرکار بروید، یک لیوان قهوه روبوستا کاملا سرحال و بیدارتان می کند.

کی کی بازار - قهوه

انواع نوشیدنی قهوه

لاته، امریکانو، آفوگاتو .... واقعا دیوانه کننده است که  از تعداد کمی دانه قهوه، می توان این تعداد نوشیدنی آماده کرد. اگر در دنیای قهوه خوردن تازه وارد هستید یا حتی اگر خودتان را یک قهوه خور حرفه ای و خبره می دانید، تعداد زیادی انواع قهوه وجود دارد که تا به حال امتحان نکرده اید. در اینجا به تعدادی از سفارشتان قهوه دوستان در سراسر دنیا اشاره می کنیم:

قهوه سیاه (بلک کافی)

طرز تهیه قهوه سیاه راحت است: آب جوش را ظرف 30 تا 60 ثانیه روی قهوه آسیاب شده می ریزید و گرم سرو می کنید. اگر هم خواستید باکلاس تر جلوه کنید، می توانید نام فرانسویش را صدا کنید: کافه نواّغ (café noir).

لاته

محبوبترین نوشیدنی قهوه در میان مردم، لاته است که از ترکیب یک شات اسپرسو و شیر جوشیده و کمی فوم است. شما می توانید لاته ساده یا طعم دار سفارش دهید (مثلا با طعم وانیل یا کدوحلوایی).

کاپوچینو

کاپوچینو همان لاته است که با مقدار فومش از شیر جوشیده اش بیشتر است و غالبا با پودر کاکائو یا دارچین تزئین می شود. برخی اوقات به جای شیر از خامه یا سایر طعم دهنده ها استفاده می شود.

امریکانو

امریکانو طعمی مشابه بلک کافی دارد و از شات اسپرسویی که در آب جوش رقیق شده، تشکیل شده است. نکته حرفه ای: اگر خودتان این قهوه را اماده می کنید، اول اسپرسو بریزید و بعد آب جوش اضافه کنید.

اسپرسو

اسپرسو را می توان به تنهایی یا به عنوان پایه بیشتر نوشیدنی هایی قهوه مانند لاته و ماکیانو استفاده کرد.

دوپیو

دو شات اسپرسو یا دوپیو همان چیزیست که برای شادابی و چالاکی بیشتر نیاز دارید.

کورتادو

کورتادو تعادلی بی نظیر از اسپرسو شیر جوشیده گرم است. شیر نقش کاهنده اسیدیته اسپرسو را ایفا می کند.

رد آی (Red eye)

اسم این قهوه که از چشم های قرمز مسافران خسته از پروازهای بی موقع و نیمه شب گرفته شده است، می تواند خستگی و خواب آلودگی صبحگاهی را برطرف کند. یک لیوان قهوه داغ با اسپرسو همان چیزیست که قبلتان را به تپش می اندازد.

گالائو

این قهوه که در پرتغال ابداع شده است، بسیار شبیه به لاته و کاپوچینو است. تفاوتش این است که دو برابر بیشتر از آنها فوم شیر دارد و در مقایسه با لاته و کاپوچینو، نوشیدنی سبکتری است.

لانگو

لانگو یک اسپرسو طولانی و وقت گیر است. هر چه زمان درست کردنش بیشتر شود، کافئین بیشتری تولید می شود و لذتش دو چندان می شود.

ماکیاتو

ماکیاتو یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است که میزان کمی فوم دارد. چیزی میان کاپوچینو و دوپیو

موکا

این همان گزینه مورد علاقه عاشقان شکلات است. موکا ترکیب شکلات، اسپرسو با شیر جوشیده  و فوم است.

ریسترتو

ریسترتو یک شات اسپرسو است. برای تهیه این قهوه از آب جوش کمتری استفاده می شود و همین باعث ایجاد طعمی شیرین تر در مقایسه با طعم تلخ اسپرسو یا دوپیو سنتی می شود.

فلت وایت

این نوشیدنی استرالیایی در اصل همان کاپوچینو بدون فوم یا تزئین شکلات است. یعنی ترکیب اسپرسو با شیر جوشیده.

آفوگاتو

این قهوه دلیل خوبی برای خوردن یک اسکوپ بستنی در طول روز است. آفوگاتو که ترکیب یک اسکوپ بستنی با یک یا دو شات اسپرسو است.

کافه اوله

کافه اوله برای قهوه دوستان مینمالیستی که کمی طعم بیشتر را می پسندند، عالیست. فقط کمی شیر گرم به قهوه تان اضافه کنید و تمام!

ایریش (irish)

این قهوه از بلک کافی، ویسکی و شکر تشکیل شده و رویش را با خامه تزئین می کنند.

کی کی بازار - آیس کافی

انواع آیس کافی

در فصل گرما چی چیزی بهتر از یک آیس کافی خوشمزه است؟

آیس کافی

قهوه با یخ که معمولا با شیر، خامه یا شیرین کننده همراه است.

آیس اسپرسو

این نوشیدنی خنک هم می تواند به تنهایی یا همراه با شیر، خامه یا شیرین کننده باشد. همچنین، ی توانید انواع نوشیدنی های بر پایه اسپرسو مانند امریکانو، موکا، ماکیاتو، لاته و فلت وایت را نیز به صورت یخی بنوشید.

کلد برو

محبوب ترین و ترندترین نوع آیس کافی این روزها را می توان با غوطه ور کردن دانه های قهوه در آب بین 6 تا 36 ساعت به دست آورد. این محدوده زمانی به این بستگی دارد که می خواهید طعم قهوه چقدر قوی باشد. زمانیکه خیساندن قهوه ها تمام شد، شیر یا خامه را اضافه کنید.

 فراکاپوچینو

این نوشیدنی خوشمزه توسط استارباکس معروف ابداع شد و ترکیبی از آیس کافی به همراه خامه و شربت است. اما تمام فراپه ها مثل هم نیستند: مثلا فراپه هایی وجود دارند که اصلا قهوه در آنها نیست.

نیترو

کلدبرو + حباب های نیتروژن= قهوه کلدبرو به همراه کف فراوانی که آن را شبیه آبجو ایرلندی کرده است.

مازاگران

مازاگران چیزی میان آیس کافی، چای و نوشیدنی حاوی عرق نیشکر (rum) است. اغلب از اسپرسو، لیموترش، شکر و عرق نیشکر تشکیل می شود.

کی کی بازار - قهوه ساز

انواع قهوه سازها (کافی میکرها)

حالا که با انواع قهوه ها آشناها شدید، بیایید درست کردن آنها را بیاموزیم. از فرنچ پرس گرفته تا موکاها، راههای مختلفی برای درست کردن فنجان قهوه مورد علاقه تان وجود دارد.

فرنچ پرس

استفاده از این قهوه ساز دستی بسیار آسان است. دانه قهوه آسیاب شده را داخل فرنچ پرس بریزید، آب جوش را روی این دانه ها بریزید، اجازه دهید تا قهوه ها برای چند دقیقه در آب جوش غوطه ور بمانند، سپس دسته پرس را فشار دهید و قهوه شما آماده است. از این وسیله برای آماده کردن انواع قهوه می توان استفاده کرد ولی اغلب مردم برای دانه هایی برشته تر و تیره تر قهوه از آن استفاده کنند. فکرکنید که چقدر جذاب است تا از این فرنچ پرس برای قهوه صبحگاهیتان استفاده کنید.

قهوه جوش

از قهوه جوش استفاده کنید تا حسی شبیه قدیم ها به زندگی روزمره تان اضافه کنید. اگر بخواهیم سرراست بگوییم، قهوه جوش ها با ریختن مداوم آب جوش روی محفظه دانه های قهوه و خیساندن آنها، باعث دم کشیدن قهوه می شود. این چرخه انقدر تکرار می شود تا قهوه آماده سرو شود. این دستگاه اصولا برای دانه هایی است که درجه برشتگی (roast) متوسط دارند و اصولا روی اجاق گاز استفاده می شود ولی باید بدانید که قهوه جوش دستی می تواند بر روی هر سطح داغی، حتی بر روی آتش کمپ نیز مورد استفاده قرار گیرد.

دستگاه قهوه ساز تک نفره

فروش این نوع قهوه ساز در سالهای اخیر به شدت افزایش داشته است. میزان قهوه مورد نظرتان را اندازه بگیرد و آن در فیلتری چندبار مصرف بریزید، آب هم اضافه کنید و تمام.. قهوه شما به زودی آماده خواهد شد. این دستگاههای برای افرادی که تنها زندگی می کنند یا کسانی که فقط یک نفر در خانه قهوه می نوشد، مناسب است.

آئروپرس

این هم یک قهوه ساز دستی دیگر است. این دستگاه خیلی شبیه فرنچ پرس است. شما می توانید اسپرسو، لاته، کلدبرو یا سایر قهوه های کلاسیک را در این قهوه ساز کوچولو آماده کنید.

قهوه ساز قطره ای (دریپ)

قهوه سازی کلاسیک و برقی که همه می شناسند و دوستش دارند. برای تهیه قهوه در این دستگاه باید قهوه مورد علاقه تان را درون فیلتر بریزید و مقداری آب هم اضافه کنید و سپس دکمه استارت را بزنید تا قهوه ساز کارش را شروع کند. خیلی زود صدای ریختن قطرات قهوه درون قوری را خواهید شنید. برخی از قهوه سازها قطره ای یک فلاسک حرارنی نیز دارند که دولایه است و بدنه ای از جنس استیل دارد و می تواند قهوه را برای مدتی طولانی تر از پارچ های شیشه ای داغ و تازه نگه دارد. البته از قدیم همراه این دستگاهها پارچ های شیشه ای بوده است نه فلاسک استیل.

 قهوه ساز پور اور یا کمکس (pour over)

قهوه ساز پور اور (معنای فارسی: بریز) دقیقا همان کاری را می کند که اسمش می گوید: شما باید به صورت دستی آب جوش را روی دانه های قهوه بریزید. این دستگاهها که با نام تجاری کمکس شناخته میشوند، در سایت آمازون نظرات مثبت 5 ستاره دریافت کرده اند. علاقمندان به این نوع قهوه ساز می گویند که شما می توانید میزان غلظت و طعم قوی قهوه را کنترل کنید، بعلاوه، ظرف این قهوه ساز نیز به راحتی شسته می شود. شما احتیاجی به فیلتر خاصی ندارید، البته از فیلتر قهوه ساز قطره ای گرانتر است ولی فیلترهایش قابل استفاده مجدد هستند.

کلدبرو

علاقمندان کلدبرو جان سخت می خواهند تا روی قهوه ساز کلدبرو سرمایه گذاری کنند. برای استفاده از این قهوه ساز، شما باید قهوه آسیاب شده را داخلش بریزید، بخیسانیدشان و سروش کنید. شما می توانید این وسیله را برای 36 ساعت به حال خود رها کنید. البته اگر به دنبال قهوه سازی چندکاره می گردید، می توانید از دستگاهی مانند آئروپرس هم برای درست کردن کلدبرو استفاده کنید.

موکاپات

موکاپات ها بسیار شبیه قهوه جوش است و غالبا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. هر دو به منبعی سطحی برای گرما دیدن نیاز دارند مانند سطح اجاق گاز یا آتش هیزمی. با این وجود، موکاپات ها نوشیدنی شبیه اسپرسو تولید می کنند و پروسه آماده سازیش کمی متفاوتت از قهوه جوش است. شما باید بیشتر مواظب موکاپات باشید و زمانیکه آبش تمام شد، سریع آن را از روی حرارت بردارید تا طعم قهوه تان به سوختگی نرود. ولی در قهوه جوشها این مشکل پیش نمی آید و هرچه پروسه آماده سازی طولانی تر شود، طعم قهوه قویتر خواهد شد.

 

منبع زبان اصلی مقاله:

https://www.tasteofhome.com/article/types-of-coffee/