آیا بزرگسالان می توانند از محصولات مخصوص کودکان استفاده کنند؟

شکی نیست که پوست کودک بسیار لطیف و نازک است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. محصولاتی که مخصوص کودکان هستند، فرمولاسیون بسیار ملایمی دارند. سوال اینجاست که آیا بزرگسالان نیز می توانند از محصولات کودکان استفاده کنند؟ بله می توانند. از آنجا که محصولات کودک بسیار ملایم هستند، برای بزرگسالانی که پوستهای حساسی دارند نیز بسیار عالی خواهند بود. در ادامه با کی کی بازار، سوپرمارکت آنلاین و فروشگاه اینترنتی کرمان، همراه باشید تا به دلایلی بپردازیم که باید این محصولات کودکانه را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید.

محصولات کودک به شما می آموزند که باید مراقب پوست خود باشید

زمانیکه از محصولات کودک استفاده می کنید، تغییرات را در پوست خود مشاهده می کنید. خشکی کمتر، ظاهر نرمتر و از همه مهمتر، خارش کمتر. بعد از اینکه بیشتر از آنها استفاده کردید، تازه متوجه می شوید که قبلا از چه محصولات خشنی استفاده می کردید.

چربی طبیعی پوستتان حفظ می شود

بسیاری از  محصولات مراقبت از پوست موچود در بازار، باعث نابودی چربی طبیعی پوست می شوند. ولی زمانیکه شروع به استفاده از محصولات پوستی مخصوص کودکان می کنید، متوجه تقویت سد دفاعی پوستتان خواهید شد. چربی های طبیعی پوست می توانند روی سطح پوست پخش شوند و از آن محافظت کنند.

از این محصولات خلاقانه استفاده کن

پودر بچه

اگر به حمام دسترسی ندارید، این پودر می تواند چربی اضافی پوست سر را موقتا برطرف کند. پودر بچه خیلی ملایم تر از شامپوهای خشک است و کف سرتان را خشک نمی کند. اما مواظب باشید. از آنجا که پودر بچه خیلی نرم و غیرفشرده است، به راحتی همه جا پخش و پلا می شود. ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا پودر به ساقه موهایتان برسد ولی اگر صبر و حوصله داشته باشید، به نتیجه کار می ارزد.

روغن بچه

روغن بچه، پاک کننده آرایش مورد علاقه من است. خیلی با پوست نرم و ملایم برخورد می کند ولی در عین حال به قدر کافی قوی هست تا بیشتر خط چشم 24 ساعته یا رژ لب مایع را پاک کند. بعلاوه، این روغن فاقد عطر تند و تیزی است که در بسیاری از محصولات پاک کننده آرایش وجود دارد و یک بطری از آن برای مدتی طولانی دوام خواهد داشت.

دستمال مرطوب کودک

هر چند این نکته ربطی به پوست ندارد ولی خوب است بدانید که این دستمال ها برای تمیزکاری عالی هستند. دستمال کودک کثیفی و چرک را پاک می کند، بدون اینکه مثل سایر دستمالهای ضدعفونی کننده، پوست را اذیت کند. بعلاوه، این دستمال ها خوشبوتر نیز هستند.

کرم تعویض پوشک

ممکن است مسخره به نظر برسد ولی کرم تعویض پوشک برای جلوگیری از راش پوستی عالیست. فرمولاسیون غلیظ این کرم ها برای مرطوب کردن پوست هم عالی عمل می کنند و ریسک مشکلات پوستی نظیر پسوریازیس و اگزما را کاهش می دهند.

 

لینک زبان اصلی مقاله:

https://www.sebamedusa.com/blog/baby-products-adults/