چگونه نوشیدنی آلوئه ورا درست کنیم؟

گیاه آلوئه ورا که در میوه فروشی یا عطاری به فروش میرسد به صورت برگ است. هر برگ آلوئه ورا از سه لایه تشکیل شده است . 1- لایه سبز رنگ روی برگ 2- لایه نازگ زرد رنگ که زیر لایه سبز رنگ قرار دارد  3- مغز برگ آلوئه ورا که همان ژل شفاف و بدون رنگ آلوئه ورا می باشد . برای درست کردن نوشیدنی ما نیاز به ژل آلوئه ورا وسط برگ داریم . 

توصیه میشود قبل از خواندن این مقاله ، مقاله طرز تهیه ژل آلوئه ورا در خانه را مطالعه فرمایید.

برای بدست آوردن این ژل،  برگ را قطعه قطعه میکنیم . سپس با کمک یک چاقوی تیز ، برآمدگی های خار مانند کنار هر تکه را میبریم . بعد نوبت به لایه سبز رنگ میرسد که باید آن را با چاقو جدا کنیم . در بیشتر اوقات هنگام جدا کردن لایه سبز رنگ، لایه زرد رنگ نیز جدا میشود، اما اگر آثاری از لایه زرد رنگ روی ژل بود ، حتما آنها را با همان چاقو بزدایید ، زیرا باعث تلخی ژل آلوئه ورا میشوند . 

با توجه به اینکه ژل آلوئه ورا بی رنگ و بی مزه است ، همیشه برای درس کردن نوشیدنی خوشمزه با آن ، نیاز هست این ژل با میوه های طعم دار دیگر ، مانند آناناس ، آب پرتقال ، آب لیمو ، کیوی و ... مخلوط شود . همچنین میتوانید از سبزی ها متناسب با ذائقه خود ، مانند نعناع ، ریحان و ... نیز استفاده کنید . 
همچنین برای شیرینی بیشتر، میتوانید، شکر یا عسل را به نوشیدنی خود اضافه کنید . همه مواد را به دلخواه خود، داخل همزن ریخته و برای رقیق کردن و خنک کردن از مقداری آب و تکه های یخ نیز استفاده میکنم . پس از اینکه مواد به خوبی با هم مخلوط شدند ، الان ما نوشیدنی بسیار خوشمزه و همچنین بواسطه آلوئه ورا ، نوشیدنی کاملا مفیدی برای بدن تهیه کردیم.

البته متناسب با سلیقه میتوانستیم ، ژل آلوئه ورا را به صورت پالپ با چاقو درست کنیم ، و بعد از هم زدن دیگر مواد آن را به شربت خود اضافه کنیم