راهنمای انتخاب و استفاده از ضد تعریق ها

کسانی که از ضد تعریق ها استفاده میکنند ، به دو منظور اینکار را انجام میدهند ، 1- خلاص شدن از عرق کردن 2- جلوگیری از بوی بد بدن ناشی از تعریق . شاید اغلب ما فکر کنیم که استفاده از ضد تعریق ها برای هر دو روش جوابگو است ، در حالی که ماهیت این دو مشکل با هم تفاوت های اساسی دارد .

بعضی ها بدنشان زیاد عرق میکند و برای جلوگیری از تعریق زیاد، کافی است ، منافذی که عرق بدن را به بیرون هدایت میکنند بسته شوند. اما بعضی ها همزمان با عرق کردن ، بوی نامطبوعی هم استشمام میکنند ، دلیل این بوی نامطبوع ، ترکیب شدن عرق بدن با بعضی از باکتریهای سطح پوست است. برای جلوگیری از این بوی نامطبوع کافی است ، این باکتریها را از بین ببرید .

پس در هنگام خرید ضد تعریق توجه داشته باشید که برای کدام منظور میخواهد ضد تعریق بخرید . ضد تعریق های که روی آنها عبارت anti-perspirant نوشته شده است فقط برای جلوگیری از تعریق بکار میروند و از بوی بد جلوگیری نمیکنند ، اما ضد تعریق هایی که عبارت deodorant روی آنها نوشته شده است ، باکتریهایی که باعث تولید بو ، در سطح پوست میشوند را از بین برده و از بوی بد جلوگیری میکنند .

البته بعضی از محصولات ضد تعریق ترکیبی عمل میکنند ، و برای هر دو مشکل میتوان از آنها استفاده نمود .

بهترین زمان برای استفاده دئودورانت و ضد عرق ؟

دئودورانت ها را میتوان هر زمان که نیاز پیدا کردید استفاده کنید . اما بهترین زمان استفاده از ضد عرق ها شب ها قبل از خواب است . البته این روش برای کسانی مفید است که دوش روزانه خود را شبها انجام میدهند. بعد از دوش گرفتن وقتی که بدنتان کاملا خشک شد، پس از حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه از مام یا اسپری ضد عرق خود استفاده کنید. تنها کاری که بعد از آن باید انجام دهید این است که بخوابید اجازه دهید که فرمول‌ها کار خود را انجام دهند.